SEO

Search Engine Optimization ( Kısaca SEO ), internet sitenizin arama motorlarının politikalarına uygun hale getirilerek dikkatlerini çekip daha üst sıralarda yer almak için yapılan optimizasyon hizmetlerinin tümünü temsil eden genel bir tabirdir. "Arama motoru" dediğimizde ise şu anda günlük yaşantımızda kullandığımız Google, Yandex, Bing gibi oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine servis sağlayan hizmetleri düşünebiliriz. Bu tür milyonlara hitap eden arama motorlarında sitenizin üst sıralarda yer alması, internet sitenize giriş yapan kullanıcı sayınızı arttıracağı gibi; sitenizin sektörüne bağlı olarak satışlarınızı arttırabilir, Adsense servisi üzerinden para kazanmanızı sağlayabilir ya da sitenize reklamverenlerin çok daha fazla kişilere ulaşmasıyla sizlerin de daha fazla ücret talep etmenizi sağlayabilir. Çetin Bilişim SEO Hizmeti ile bu süreç oldukça hızlı, güvenilir ve ekonomik olarak ilerlemektedir. 

Kalıcılık Garantisi? 

Öncelikle Çetin Bilişim olarak kesinlikle 1. sayfa garantisi veremiyoruz. Zira her geçen gün gelişen ve değişen internet teknolojileri, arama motorlarının da her geçen gün politikalarını güncellemelerini ve böylece sıralamalarda oldukça fazla oynamaya neden olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Lakin yapacağımız çalışmaların kalıcı olduğu ve sitenize kesinlikle fayda sağladığı konusunda garanti vermekte hatta talep etmeniz halinde konuyla alakalı sözleşme imzalamaktayız. Çalışmaların uzun süreye yayılması ise hem kalıcılığı hem de sitenin otoritesini olumlu yönde etkileyen faktörlerden. 

Peki Bu Süreç Nasıl İşliyor? 

Eğer ki sitenizi Çetin Bilişim üzerinden temin etmişseniz, zaten SEO konusunda Arama motorlarının gözünde diğer sitelere göre 1-0 önde başlamışsınız demektir. Bu nedenle mevcut müşterilerimiz, SEO konusunda bizlerden oldukça uygun fiyatlara hizmet alabilmektedir. 

Eğer sitenizin tasarım ve kodlaması farklı sağlayıcılar tarafından yapılmış ise; 

  • Temanızın kod yapısını incelenir, 
  • Temanıza ve güncel politikalara uygun yeni kod öbekleri oluşturulur
  • Belirlenen anahtar kelimeler ile alakalı olarak rakip site analizi yapılarak sitenizin durumu gözlenir 
  • İçerik konusunda yetersiz gördüğümüz hususlarda tamamen SEO kurallarına uygun özgün içeriklerle siteniz zenginleştirilir
  • Sitenizin alt yapısal olarak belli bir olgunluk seviyesine ulaştırılmasını takiben; otoriter diğer sitelerden backlink çalışmaları yapılır. 

Sonrasında gözle görülür bu yükselme ile alakalı olarak sizlere detaylı bir rapor sunulmaktadır. 

Ortalama Teslim Süresi

Sitenizin mevcut durumu ve sitenizle alakalı olarak yapılacak çalışmaların detayları oldukça farklılık gösterebileceğinden süre konusu oldukça değişkendir. Eğer sitenizin alt yapısı SEO'ya uygun bir altyapıya sahipse 5-7 gün, eğer sıfırdan inşa edilecek bir sisteme sahipseniz ortalama 15-20 gün teslimat süresi bulunmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki; süreç ne kadar geniş bir zamana yayılır ve orta hızda devam ettirilirse, yavaş ancak emin adımlarla ilerleme sağlanacaktır. 


Sosyal Medya Yönetimi